Mesaj Kullanımı

Mesaj KullanımıMesaj bölümü kullanıcıların site içi iletişimlerini sağlamak, kendileri ile ilgili yapılan yorumları, arkadaşlık önerilerini, grup başvurularını görüntülemek, hata bildirimi cevaplarını almak için kullanılan bir sistemdir.

Mesaj bölümüne sağ üst köşedeki kişisel menüden ulaşılır. Yeni mesaj geldiği uyarısı bu bölümde kırmızı şekilde bildirilir.

Mesaj bölümünde 6 adet sekme bulunmaktadır. İlk sekme gelen kutusudur.Burada mesajlar listelenir. Sırası ile gönderen, mesajın konusu ve gönderilme tarihi yer alır. Koyu mavi ve kalın olarak listelenen mesajlar daha önce okunmamıştır. Gönderen kişinin ismine tıklandığında gönderenin profil sayfası, mesaj konusuna tıklandığında mesajın içeriği görüntülenir.

Grupların Kullanımı

GruplarGruplar kuruldukları andan itibaren ortak süreyle hareket etmeye başlar. Grubun soruyu ilk geçen üyesinin cevap süresi istatistiğe yansır ve diğer grup üyeleri soruya ne zaman gelirlerse gelsinler ilk geçen arkadaşlarının avantajını kullanır.

Grubun bir diğer ve önemli hedefi kaynak ve iş paylaşımıdır. Bir yarışmacı araştırmasını devlet kurumlarında  yaparken, bir diğeri basın organlarını araştırabilir. Böylece aynı kaynaklar grubun başka üyeleri tarafından taranmayarak zaman kazanırlar.

Sohbet Kullanımı

SohbetSitenin sohbet Bölümünde arkadaşlarınızla buluşabilir, yeni arkadaşlar edinebilir ve sorularla ilgili bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Sohbetin seviyeli ve saygın olması için hep beraber belirlemiş olduğumuz kurallarımız vardır. Sohbete katılmadan önce bu kuralların dikkatlice okunması gerekir.

Sohbet Kurallarını http://www.yarismaca.com/sohbet/kural adresinden okuyabilirsiniz.

Sohbetin kullanım özellikleri şöyledir;

Nasıl Yarışırım

Soru ekranın üst bölümünde sıra numarasıyla birlikte görüntülenmektedir. Cevap kutucuğunun altında karakter sayısı bulunmaktadır ve siz yazdıkça kalan karakter sayısı azalır. Cevabı yazıldıktan sonra "Evet Budur" butonunu kullanarak cevabınızı iletebilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevap sorunun doğru yanıtı ise "Tebrikler Bildiniz" ekranı gelirken, cevap doğru değilse "Yanlış cevap, Lütfen tekrar deneyiniz" uyarısıyla alarak aynı sayfada kalırsınız.

Profilim

Profil sayfaları kendinizi diğer yarışmacılara tanıtacağınız bilgileri ve çeşitli ayarları içermektedir. Profil fotoğrafınız, görüntülenmesine izin verdiğini bilgileriniz, sitede son bulunma tarih ve saatleriniz ve site ünvanınız bu bölümde yer alır. Ne yaptım? bölümünde profilinizin kısa özeti bulunmaktadır.

Şifremi unuttum

Giriş