Mesaj KullanımıMesaj bölümü kullanıcıların site içi iletişimlerini sağlamak, kendileri ile ilgili yapılan yorumları, arkadaşlık önerilerini, grup başvurularını görüntülemek, hata bildirimi cevaplarını almak için kullanılan bir sistemdir.

 

Mesaj bölümüne sağ üst köşedeki kişisel menüden ulaşılır. Yeni mesaj geldiği uyarısı bu bölümde kırmızı şekilde bildirilir.

 

 

 

Mesaj bölümünde 6 adet sekme bulunmaktadır. İlk sekme gelen kutusudur.Burada mesajlar listelenir. Sırası ile gönderen, mesajın konusu ve gönderilme tarihi yer alır. Koyu mavi ve kalın olarak listelenen mesajlar daha önce okunmamıştır. Gönderen kişinin ismine tıklandığında gönderenin profil sayfası, mesaj konusuna tıklandığında mesajın içeriği görüntülenir.

Mesaj Menüsü

Mesaj detayında göndericinin yanında çıkan [x] sembolü ile mesaj almadığınız kullanıcılar kara listeye eklenebilir, Cevapla butonu ile kişiye cevap yazılabilir. Cevapla butonu bulunmuyorsa, bu göndericinin sizi kara listeye aldığı ya da mesaj alma ayarlarına göre mesaj kabul etmediği kullanıcı grupları içinde bulunduğunuz anlamına gelir. Ayrıca sistem tarafından otomatik gönderilen mesajlar da yanıtlanamaz.

Bu bölümde gelen mesajları seçerek silebilir, arşive taşıyabilir, okundu ya da okunmadı olarak durumunu değiştirebilirsiniz.

Gönderilmiş mesajlar sizin tarafınızdan gönderilmiş ve saklanması yönünde karar verilmiş olan mesajları içerir. Sıralama gelen kutusunda olduğu gibidir. Okunma durumları değiştirilebilir.

Arşiv bölümünde size gelen ve ayrı bir yerde saklanmasını istediğiniz mesajlar yeralmaktadır. Silme ve okunma durumunu değiştirme seçenekleri vardır.

Silinmiş mesajlar bölümünde işlem gördükten sonra sildiğiniz mesajlar yer alır. Burada seçtiğiniz mesajları tamamen yokedebilir ya da silinmeden önce geldikleri klasöre geri alabilirsiniz.

Yeni mesaj bölümünde profil sayfası dışında da elle isim yazarak gönderim yapabileceğiniz bölüm bulunmaktadır. Kime bölümüne seçtiğiniz kullanıcı adı/adlarını virgülle ayırarak çoklu mesaj gönderebilirsiniz. Spam mesajları engellemek için bir defada sadece 10 kişiye mesaj gönderebilirsiniz.
Mesaj Ayarları

Mesaj ayarları bölümünde bulunan saklama seçeneğini aktif ettiğinizde göndermiş olduğunuz tüm mesajlar aksini belirtmediğiniz takdirde giden kutunuzda saklanır. Seçenek aktif değilse saklanmazlar, ancak yeni mesaj gönderirken isteğinize göre altta bulunan kutucuk ile saklanıp saklanmama durumunudeğiştirebilirsiniz.

Mesaj alma ayarlarında bulunan seçeneklere göre karaliste dışındakiler, sadece arkadaş listesi,sadece elit üyeler ya da herkesden mesaj kabul edebilirsiniz.

Bu bölümün altında bulunan mesaj kara listem bağlantısı ile yasaklama listenize ulaşabilirsiniz. Karalisteden çıkarma işlemini yine aynı ekran aracılığı ile yapabilirsiniz.

Yorum Yazabilmek için giriş yapmalısınız.

Şifremi unuttum

Giriş