Profil sayfaları kendinizi diğer yarışmacılara tanıtacağınız bilgileri ve çeşitli ayarları içermektedir.

Düzenleme Sayfası 

Bu sayfada Resimlerim, Bilgilerim, Ayarlarım ve Şifrem sekmeleri bulunur.

ResimlerimResimlerim : Listelerde ve sohbette görünecek profil resminizi yüklemek için kullanılan alandır. Gözat butonuyla bilgisayarınızda yüklü olan bir resmi seçip kaydet butonuyla göndermeniz gerekir. Gönderdiğiniz resimlerin format ve boyutuyla ilgili bir uyarı almadıysanız yükleme işlemiz başarıyla tamamlanmıştır. Hata almamanıza rağmen resminiz halen değişmemişse Profil sayfanızda Ctrl + F5 tuşlarını kullanmanız bilgisayarınızın daha önceki görüntü resmini hafızasından silip yeni resminizi görüntülemesini sağlar.  Profil resminiz olarak genel ahlak kurallarına aykırı görseller seçmemeye özen göstermelisiniz.

Bilgilerim : Bu alana adınız, doğum tarihiniz,yaşadığınız şehir, cinsiyetiniz ve telefon bilgileriniz bulunmaktadır. Diğer kullanıcılar tarafından görünmesin seçeneğini işaretlediğiniz bilgileriniz diğer yarışmacılar tarafından görüntülenmez. Adres ve telefon bilgilerinize yarışmada ödül kazanmanız durumunda başvurulur ve hiçbir yarışmacı tarafından görüntülenemez. Size elit üyelik hediye edilmesini isteyip istemediğinizi ve site ünvanınızın profilinizde görüntülenmesi yolunda isteklerinizi de bu sayfada belirleyebilirsiniz.

Ayarlarım : Bu bölümde daha önce Sohbet (Giriş Odası, Sohbet dili ve teması, radyo) ve Grup özellikleri(Grup davetlerini otomatik reddet) bölümünde anlatılmış olan ayarlar yer almaktadır.

Şifrem : Şifrenizi değiştirmek için eski şifrenizi ve yeni belirlediğiniz şifreyi yazarak kaydet butonu ile göndermeniz yeterlidir.

Arkadaşlarım

Arkadaşlarım

Bu bölümde arkadaşlarınız listelenmektedir. Bir yarışmacıyla arkadaş olabilmek için ilgili kişinin profil sayfasında "Arkadaşım" butonu ile talep gönderebilirsiniz. Size arkadaş olma yolunda gelen istekler "davet edenler" , sizin gönderdiğiniz istekler "davet ettiklerim" bölümünde yer almaktadır. Gönderdiğiniz istekleri iptal edebilir, size gelen davetleri red/kabul edebilirsiniz. Daha önce isteğini kabul ettiğiniz kişiler arkadaşlarım bölümünde yeralır ve bu kişileri istediğiniz zaman listenizden silebilirsiniz.

 

Foto Albüm

Fotoğraf Ekle : Fotoğraflarınızı siteye yüklediğiniz bölümdür. Fotoğraf yüklemeye başlamadan önce albüm ayarlarınızı yapmanız gerekmektedir. Varolan bir albüme yada yeni oluşturacağınız bir albüme yükleme yapabilirsiniz. Resimlerinize etiket tanımlayabilirsiniz. Fotoğraflarınıza diğer kullanıcıların puan vermesini ve yorum yapmasını isterseniz ilgili seçenekleri işaretlemelisiniz.

Albümünüzün gizlilik ayarlarını bir alt bölümden yapabilirsiniz. Herkes görebilsin seçeneğinde fotoğraflarınız isteyen herkes tarafından görüntülenebilir. Aksini istediğiniz durumda ayarlardan ;

  • sadece grubumdakiler,
  • sadece elit üyeler,
  • sadece arkadaş listemdekiler
  • sadece şifreyi verdiklerim

alternatiflerinden birini seçmelisiniz. Şifreli seçeneğini belirlediyseniz şifrenizde Türkçe karakter bulunmamasına özen gösteriniz.

Artık resimlerinizi yüklemeye başlayabilirsiniz. Aynı anda 30 adet fotoğraf yükleyebilirsiniz. Yüklenecek resimleri seç butonu ile bilgisayarınızdan yüklemek istediğiniz resimleri seçin. Seçim işlemini tamamladığınızda Seçilen resimleri yükle butonuna tıkladığınızda resimleriniz sırayla yüklenmeye başlayacaktır. Sıradaki tüm resimleriniz yüklendiğinde işlem tamamlanmış olacaktır.

Albümlerim : Bu bölümde daha önce yüklenmiş olan albümleriniz görüntülenmektedir.

Fotoğraflarım : Yüklediğiniz tüm fotoğrafları içerir, Altlarında bulunan sil ibaresiyle istediğiniz fotografları silebilirsiniz.

Fotoğraf Albümü şu anda deneme aşamasındadır ve bazı özellikleri çalışmamaktadır. Fotoğraf albümünden sadece elit üye olan kullanıcılar yararlanabilmektedir.

Sayfam 

Profil sayfanızı görüntüler. Profil fotoğrafınız, görüntülenmesine izin verdiğini bilgileriniz, sitede son bulunma tarih ve saatleriniz ve site ünvanınız bu bölümde yer alır. Ne yaptım? bölümünde profilinizin kısa özeti bulunmaktadır. Cevaplarım bölümünde cevap verdiğiniz tüm soruların istatistikleri yer alır. Kırmızı kurdele ile belirlenmiş sıralar sizin herkesden önce geçtiğiniz, fincanla belirlenmiş sıralar ise değişimle geçtiğiniz sorulara işaret etmektedir. Yorumlar bölümünde diğer katılımcıların sizin için yaptığı yorumlar görüntülenir. Kendi profilinizdeki ve başka bir profile yapmış olduğunuz bir yorumu silebilirsiniz. Ayrıca bir başkasının profilinde gördüğünüz rahatsız edici bir mesajı ihbar et butonuyla site yetkililerine bildirip silinmesini sağlayabilirsiniz.

x ilknurtaygon derki :İhbar EtIhbar Et%50Çok Güzelmiş     %50Ne ki bu şimdi
Ocak
301:09

üyeliğimin iptalini istiyorum. fakat bi türlü göremedim. gözle görülür bir eklenti yok... yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler ...


Yorum Yazabilmek için giriş yapmalısınız.

Şifremi unuttum

Giriş