SohbetSitenin sohbet Bölümünde arkadaşlarınızla buluşabilir, yeni arkadaşlar edinebilir ve sorularla ilgili bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Sohbetin seviyeli ve saygın olması için hep beraber belirlemiş olduğumuz kurallarımız vardır. Sohbete katılmadan önce bu kuralların dikkatlice okunması gerekir.

Sohbet Kurallarını http://www.yarismaca.com/sohbet/kural adresinden okuyabilirsiniz.

Sohbetin kullanım özellikleri şöyledir;

Sohbet EkranıSohbet ekranı 3 bölümden oluşur

  1. Kullanıcı listesi
  2. Mesaj penceresi
  3. Genel sohbet penceresi

 

Kullanıcı listesi :

Özel işlemlerBulunduğunuz kanaldaki kullanıcıları listeler. Sarı renkli kullanıcılar operatör, kırmızı renkli kullanıcılar admindir. Sohbet adminleri site yetkililerinden ve operatörlerin oylarıyla sezonluk seçilmiş yarışmacılardan oluşur. Sarı renkli sohbet operatörleri de kullanıcı oylarıyla sezonluk seçilmketedir.

Kullanıcı listesinde bulunan bir isme tıkladığınızda yeni bir menü açılır; bu menüde fısılda, özel sohbet, profilini göster ve engelle seçenekleri bulunur.

 

 

Sohbet EkranıFısıldama kullanıcıya özel mesaj göndermek için kullanılır. Fısıldamalar sohbetin ana penceresinde farklı renkte görüntülenir. Özel Sohbette seçilen kullanıcıya özel bir pencere açılır ve yazışmalar burada yapılır.

Sekmelerle ana pencere ve özel pencereler arasında dolaşabilirsiniz. Yeni bir mesaj bulunan pencerenin sekmesinde konuşma balonu belirir. Profil seçeneği kullanıcının tanıtım sayfasına götürecektir.

 

 

Sohbet EkranıEngelleme seçeneği ile yazışmak istemediğiniz kişilerden gelen mesajları bloke edersiniz. Engellenen bir kullanıcı, isim listesinde üzeri çizili olarak görüntülenir ve genel ya da özel herhangi bir pencerede kullanıcının mesajları size ulaşmaz.

Genel sohbet penceresi : Toplu sohbet alanıdır. Diğer kullanıcılar tarafından yazılan mesajlar, kanala giriş-çıkış bilgileri bu alanda yer alır.

 

Sohbet EkranıMesaj penceresi : Gönderilecek mesajın yazılıp, biçimlendirildiği alandır. Kalın, italik, altı çizili yazı, yazı rengi belirleme, ifadeler, ekranı temizleme ve sohbet kaydı alma butonları bulunur Mesajı yazarak enter tuşuna basmanız ya da yaz butonunu tıklamanız yeterlidir. Yaz butonunun üzerinde olan çapa simgesine basmanız hızlı akan sohbeti durdurmanızı sağlar.

 

Sohbet EkranıGenel sohbet penceresinin sağ üst köşesinde sohbetten çıkma, bilgi  ve ayarlar butonları vardır. Kapı simgesi ise sohbette tüm kanallara ulaşabilen elit üyelere açıktır.

Ayarlar : sohbet alanı ayarları : Kullanıcıların fotoğraflarını göster, Özel yazı tipini göster, İfadeleri göster. Genel : Kullanıcıların giriş- çıkış bilgilerini göste Tüm özel mesajları engelle Büyük yazı tipi kullan Sesleri aktif et : Kanala girenler oldugunda haber ver Özel mesajlarda haber ver, Genel mesajlarda haber ver.

 

Sohbet EkranıProfil sayfasında yukarıdakiler dışında sohbetle ilgili başka düzenlemelerde yapabilirsiniz.  Elit üyelik sahibiyseniz giriş kanalınızı seçebilirsiniz. Temalarda 3'ü takımlar olmak üzere toplam 10 farklı sohbet teması bulunur. Dil seçimiyle ise türkçe dışında 5 ayrı dilde sohbet ekranınızı görüntüleyebilirsiniz. Sohbet sayfasında radyo isteyip istememe seçenekleriniz de yine burda ayarlanmaktadır. Sohbet sayfasının üst bölümünde  tam ekran, kurallar yetkiler, yöneticiler, arşiv adaylar ve seçimler sekmeleri bulunur. Tam ekran sayfası sohbet alanını büyütür. Sohbet bölümündeki operatör ve adminler sezon başlarında oylama ile seçilirler. Yapılan seçimlerin sonucu seçimler, seçilenlerin yetki ve sorumlulukları yetkiler bölümünde listelenir. Kurallar bölümünde sohbette uyulması gereken davranışlar belirtilirken, yönetim bölümünde yarismaca.com'un site yöneticileri yer almaktadır. Bu listede adı olmayan tüm kullanıcılar aynı sizin gibi yarışmacıdırlar ve siteyle herhangi bir bağlantıları yoktur. Arşiv sekmesinde 24 saatlik kanal kayıtları saklanır. Sol tarafta bulunan kim nerede butonu tüm kanalların katılımcı listesini görüntüler. Bu iki bölüm yalnızca elit üyelerin kullanımına açıktır. Profil sayfanızda radyom aktif olsun  seçeneğini işaretlemişseniz sohbet sayfanızda ( tam ekran hariç) media player bulunur. Site radyosunda yarışmacılar yayın yapmaktadır. Media playerla herhangi bir soru yaşıyor ve radyoyu dinleyemiyorsanız http://70.85.50.100:8000/listen.pls adresiyle Winamp Playerla yayını alabilirsiniz.

x headexpert derki :İhbar EtIhbar Et%50Çok Güzelmiş     %50Ne ki bu şimdi
Mayıs
1617:51

iyimiş teşekürler


Yorum Yazabilmek için giriş yapmalısınız.

Şifremi unuttum

Giriş